Тип :[|jpg|gif|jpeg|png|] Бајт :[<1000KB]
Све одговори [ 1 ]
[Посетилац (58.214.*.*)]одговори [Кинески ]Време :2020-09-13
Правила рукометног такмичења су следећа
Време:
Време играња рукомета дели се на прво полувреме и друго полувреме, по 30 минута; средње време одмора је обично 10 минута. Свака екипа има тајмаут током првог и другог полувремена (само екипа има право да држи лопту, а тајмаут се може добити, односно снимити Станица подноси пријаву за тајм-аут), а време за тајм-аут је 1 минут. Ако две стране постигну нерешен резултат на крају уобичајеног времена игре, а правила такмичења захтевају да се утврди победник, игра у последњем периоду играће се након 5-минутне паузе. Крајњи период се одређује игром. Састоји се од два 5 минута, са једноминутном паузом (обје стране се међусобно размјењују). Ако је изједначење остало и након првог периода одлучивања, други период одлучивања играће се након паузе од 5 минута. Други период одлучивања је још увијек два 5 минута, 1 минут одмора између.Ако и након другог одлучујућег раздобља и даље постоји изједначење, биће одабран један гол за бацање седмерца како би се одредио победник. Односно, бациће се по 5 играча са обе стране; ако је и даље изједначено, играће се Казна се баца 1 према 1 док се не утврди победник...
тим:
Само 15 играча може се пријавити за сваку екипу на олимпијском рукометном такмичењу, а 14 играча је евидентирано у евиденцији за сваку утакмицу. Сво особље које улази на стадион мора се придржавати принципа замене у свом заменском простору. Ако се прекрши овај пропис, играч који је прекршио Осуђен је да игра 2 минута. У игри је 7 играча на терену, од којих је 6 на терену, а од почетка до краја на терену мора бити 1 голман. Играч који је препознат као голман може у сваком тренутку постати играч на терену. Слично томе, играч на терену Такође у сваком тренутку можете да се понашате као голман. Боја одеће голмана мора се јасно разликовати од боје играча на терену, а број играча остаје исти. Не више од 7 играча на терену у било ком тренутку током игре. Преосталих 7 су замене и морају седети на клупи. На столу.На клупи такође седе службеници тима, као што су вође тимова, тренери, лекари тимова итд. Укупан број не сме бити већи од 4. Службеници тима морају одредити 1 особу за „вођу тима“, а дозвољени су само службеник и мерилац времена / записничар Играчи или судије када је то потребно. Службеницима екипе није дозвољено да уђу на терен без дозволе. Кршење овог правила казниће се као неспортско понашање. Број рукометаша наведен је као 1-20. Правила не одређују спортисте Који број се мора користити, али према обичају, голмани обично користе бројеве 1, 12 и 16...
Главне казне:
Рукометна правила предвиђају да само голман сме да уђе у гол-простор, а играчи и офанзиве и дефанзивци не смеју да улазе у гол-простор да би зарадили профит. Међутим, офанзивни играч не може бити кажњен ако уђе у гол-простор након одузимања лопте или ако дефанзивни играч уђе у гол-простор без профита.
Кршење:
Рукометна правила предвиђају да офанзивни играч сме да направи 3 корака са лоптом, а 3 корака могу да се направе након дриблинга лопте, а лопта не сме бити дужа од 3 секунде. Ако га прекршите, бићете осуђени на прекршај. У рукометној утакмици две стране не морају да пролазе кроз записнички сто и судијску дозволу за замене, све док следе принцип прво доле, а затим горе у сопственом делу замене. У случају прекршаја, играч који је прекршио казнит ће се казном од 2 минута игре, а остали играчи не могу бити замјењени у казненом року, односно играч је смањен на терену.
фаул:
Рукометна правила омогућавају браниоцима да се раширених руку бране и рукама померају лопту у противничкој руци, али није дозвољено ударање лопте у противничкој руци песницом. Одбрамбени играчи могу својим телима да блокирају кретање противника са лоптом или без ње; кривим рукама могу да контактирају офанзивне играче с предње стране. Међутим, није дозвољено користити гурање, повлачење, загрљај, ударање, ударање, саплетање итд., И није дозвољено намерно бацање лопте на противника.
Казна:
Највећа карактеристика правила рукометног такмичења за прекршаје углавном се огледа у принципу ескалације. За дела која подузимају лошу радњу, степен казне треба постепено повећавати. Према правилима рукометног такмичења, постоје четири врсте казне за фаулирање играча: упозорење, казна у трајању од 2 минуте, дисквалификација и протеривање. Према ситуацији у тренутку фаула, противнику се може доделити слободан ударац или лопта од 7 метара. Рукометне утакмице су заједнички задужене за двојицу судија са једнаким овлашћењима. Судије користе 18 стандардних геста у суђењу на лицу места